Kraków

Kraków to dawna stolica Polski, rezydencja królów polskich i siedziba najstarszego uniwersytetu w Europie Środkowej. Miasto na szczęście nie zostało zniszczone podczas swojej burzliwej historii i dziś konkuruje z jednymi z najpiękniejszych miast europejskich. Średniowieczne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to dynamiczne serce Krakowa, tętniące życiem studentów, mieszkańców i turystów z całego świata.

Główne atrakcje to Rynek Główny - największy średniowieczny plac w Europie, Zamek Królewski na Wawelu, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice, stara żydowska dzielnica Kazimierz i wiele innych.

Kraków to także nowoczesna metropolia licząca milion mieszkańców. Jest to tętniące życiem centrum akademickie, w którym studiuje ponad 200 000 studentów w ponad 20 uczelniach wyższych i uniwersytetach, a także prężnie działające centrum nowych technologii. To drugie po stolicy, centrum biznesowe w Polsce i siedziba wielu międzynarodowych korporacji.

Kraków leży w południowej części Polski, nad Wisłą, w dolinie u podnóża Karpat. Niedaleko Krakowa leży wiele popularnych i urokliwych miejsc: malownicze doliny jurajskie, skaliste Tatry i małe miasteczka ze wspaniałą drewnianą architekturą i bajecznym krajobrazem.Malownicza Małopolska

Województwo Małopolskie położone jest w południowo-wschodniej części Polski, na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych. Niezwykłe krajobrazy, malownicza przyroda, imponująca ilość zabytków i niepowtarzalna atmosfera - to wszystko sprawia, że nasz Region co roku odwiedza kilkanaście milionów turystów z Polski i całego świata, co stawia Małopolskę w czołówce najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów.

W Małopolsce znaleźć można dziesiątki atrakcyjnych turystycznie miejsc i piękne szlaki, którymi warto podążać. Znajdują się tu pokryte chmurami szczyty Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z ruinami zamków oraz zabytkowe miasteczka z urokliwymi starymi kamienicami i drewnianymi kościołami. Wśród innych atrakcji znajdują się uzdrowiska z wodami mineralnymi, termy, ponad 300 wyciągów narciarskich i 250 km tras narciarskich - to tylko część atrakcji, które czekają na gości naszego regionu.

Jej stolicą jest Kraków, dawna stolica Polski i średniowieczna siedziba królów. To miasto artystów, studentów, awangardy i innowacji. Od północy region graniczy z województwem świętokrzyskim, od wschodu z województwem podkarpackim, a od zachodu ze Śląskiem.