XI Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

KSIĄŻKA KONGRESOWA

KSIĄŻKA KONGRESOWA Z ABSTRAKTAMI

Szanowni Państwo, Członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Koleżanki i Koledzy, Sympatycy

 

W imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji oraz Komitetu Organizacyjnego chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na XI Kongres PTReh, który odbędzie się w dniach 13-14 maja 2022r. w Krakowie w trakcie trwania wydarzenia „Reha INNOVATIONS” organizowanego przez Targi w Krakowie Sp. z.o.o.

Tematami wiodącymi Kongresu będą aktualne problemy kliniczne naszej specjalizacji m.in. związane z rehabilitacją neurologiczną oraz nowym programem Ministerstwa Zdrowia leczenia spastyczności przy wykorzystaniu toksyny botulinowej; ponadto ciekawie zapowiadają się sesje poświęcone rehabilitacji w cukrzycy, chorobach internistycznych, geriatrycznych czy onkologicznych. Wiele miejsca poświęcone będzie również zagadnieniom związanym z rehabilitacją osób po przebytym COVID-19. Problemy te wymagają wymiany naszych poglądów naukowych i doświadczeń zawodowych.

 

Ponadto w trakcie Walnego Zgromadzenia Członków Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji będziemy mogli porozmawiać o obecnej sytuacji w rehabilitacji medycznej.

 

Liczymy na Państwa przyjazd i aktywny udział w Kongresie.

 

Państwu, którzy przesłali abstrakty i zadeklarowali chęć aktywnego uczestnictwa w Kongresie szczególnie dziękuję.

 

Podkreślam, iż uczestniczenie w spotkaniach naukowych jest statutowym obowiązkiem Członków naszego Towarzystwa Naukowego. Musimy wziąć wspólną odpowiedzialność za rozwój naszego Towarzystwa i naszej specjalizacji, a Kongres i Walne Zgromadzenie to najlepsze miejsce do rozmów i nowych pomysłów.

 

Do zobaczenia w Krakowie.

 

Jednocześnie chciałabym oddać hołd dla inicjatora tego Kongresu śp. Prof. Piotra Majchera.                      

 

p.o. Prezesa Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji

dr n. med. Rafał Sapuła

Targi Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna.


Do niedawna fizjoterapia kojarzyła się jedynie z zabiegami dla niepełnosprawnych, dziś coraz częściej dostrzegamy możliwości, jakie niesie ze sobą innowacyjna diagnostyka i rehabilitacja. Osoby uprawiające sport, zajmujące się bliskimi z niepełnosprawnościami, czy pracujące przy biurku – w każdym z tych przypadków kluczowe okazują się wiedza i odpowiednie zabiegi, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości życia.

Odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tą tematyką będą pierwsze w Małopolsce Targi Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna, które odbędą się 13-14 maja 2022 roku w EXPO Kraków. To własnie tutaj nastąpi integracja środowisk związanych z szeroko pojętymi dziedzinami fizjoterapii, diagnostyki oraz odnowy biologicznej. Będą platformą spotkań i rozmów. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele biznesu, jednostki akademickie i start-up'y, by zaprezentować szerokie spektrum innowacji w obszarach cyfryzacji i robotyki.